Kulturní tipy na červenec 2015

29.06.2015

Červenec je tradičně měsícem festivalů. Vybrali jsme dva, jeden hudební Bohemia Jazz Fest a druhý zaměřený na „jídlo ulice“. A pokud vás dostihne letní bouřka, přijdou vhod dva tipy na výstavy.

Street Food FestivalStreet Food Festival 

neděle 5. července od 10 do 20 hod / Nákladové nádraží Žižkov

Street Food Festival je netradiční gastronomický festival, který prezentuje „jídlo ulice“. Tedy jednoduchý, srozumitelný sortiment, za přijatelné peníze, inspirovaný buď zajímavým zahraničním streetfoodem (např. galetky a palačinky, sekaná v housce, hamburgery, pizza, tacos, falafel, sendviče, polévky, ale i sushi nebo Pho), nebo vylepšením streetfoodu místního.

https://www.facebook.com/streetfoodfestivalcz

Bohemia Jazz FestBohemia Jazz Fest

od pondělí 13. do středy 15. července / Staroměstské náměstí, Praha 1

Již desátý ročník jazzového festivalu, který na historických náměstích českých měst představuje to nejlepší z českého i světového jazzu. V pražské části festivalu se můžete těšit na Terence Blancharda, držitele několika cen Grammy nebo amerického kytaristu Billa Frisella.

http://www.bohemiajazzfest.cz/praha/program/

Co čas už nevrátíCo čas už nevrátí: Praha 60. let na fotografiích Borise Baromykina

celý červenec / Muzeum hlavního města Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8

Výstavní kolekce stovky černobílých snímků z 60. let dvacátého století je zaměřena dvěma směry. Jedním je žánrová fotografie z pražských ulic a veřejných prostranství. Druhou obsahovou linií jsou fotografie dokumentující společenský a kulturní kvas na profilech tehdy populárních hudebních divadel včetně portrétů jejich protagonistů a atmosféry jejich představení.

http://www.muzeumprahy.cz/co-cas-uz-nevrati-praha-60-let-na-fotografiich-borise-baromykina/

Henri RousseauVýstava Celník – Henri Rousseau v paláci Kinských 

od 23. července / Národní galerie – palác Kinských, Staroměstské náměstí 12, Praha 1

Výstava věnovaná Henry Rousseauovi reprezentuje jeho oblíbená témata, jako jsou fantastické krajiny, postavy a zátiší. Budou uvedena v souvislosti s obrazy jiných umělců, jako je Pablo Picasso, Frida Kahlo, Diego Rivera, Carlo Carrà, Paula Modersohn-Becker a další.

http://www.ngprague.cz/

Kulturní tipy pro vás vybírá Albertov Rental Apartments, jedinečný projekt nabízející pronájem zařízených bytů v Praze ve vlastním bytovém komplexu v centru Prahy.

Tento web používá soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.